اجاره بهای مسکن بالاتر از تورم خواهد بود؟

نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: پیش‌بینی ما این است که رشد اجاره‌بهای مسکن حداکثر در سقف تورم است و بیشتر از آن از قدرت و توان مردم خارج است.

گسترش‌نیوز: نایب رئیس اتحادیه املاک تهران درباره آینده بازار اجاره‌بهای مسکن گفت: افزایش میزان تورم در بخش کلان اقتصاد و همچنین افزایش نرخ مسکن باعث افزایش نرخ اجاره‌بهای مسکن می‌شود. عموم موجران ما موجران حرفه‌ای و اجاره‌دار نیستند. در حقیقت بیشتر آنها کسانی هستند که امرار معاششان از طریق اجاره تامین می‌شود. بنابراین زمانی که پای قرارداد می‌نشینند از مسائلی همچون نرخ بنزین، نرخ نان، نرخ تاکسی‌های آنلاین برای افزایش میزان نرخ اجاره‌بها صحبت می‌کنند. بنابراین این افراد خلاهای مالی را از دریافت اجاره می‌خواهند جبران ‌کنند.

حسام عقبایی افزود: در رشد اجاره‌بهای مسکن باید در نظر گرفت درآمد مستاجران ما که بیشتر از دهک‌های ضعیف و متوسط جامعه هستند بین ۲۰ تا ۲۲ درصد افزایش حقوق داشتند که این میزان حقوق افراد باید در تمام سبد خانوار گنجانده شود و تنها به سبد مسکن تعلق ندارد.

او اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که رشد اجاره‌بهای مسکن حداکثر در سقف تورم است و بیشتر از آن از قدرت و توان مردم خارج است.

منبع: تجارت‌نیوز